Sytuacja w Krakowie przez wyborami

Głównym z globalnych utrudnień w większości miast w Polsce jest stan dróg. Nasze gminy nie są przygotowane do tak dużego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich szosach. Dlatego jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie mieszkańców jak również poprawi całość gospodarki miasta.

Spośród pozostałych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg trzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.