Restaurants in Main Market

Świetna włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Pośród licznych wariantów, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie dania

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. jedzenie w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, piada i szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film