restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, pożywne oraz nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście smakują rzadsze potrawy takie jak risotto, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w karcie są również mniej popularne dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz dania z różnych zakątków kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać wina. Obiad we włoskim stylu bez wyjątku powinien obejmować również aperitiff. Kieliszek białego wina to przy włoskim posiłku kanon. restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna posiadać nie mały wachlarz win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film